Стратегічний план розвитку кафедри промислового, цивільного і міського будівництва
Стратегічний план розвитку кафедри промислового, цивільного і міського будівництва будівельного факультету Криворізького національного університету розроблено відповідно до Конституції України, законів України «Про освіту» та «Про вищу освіту», Національної доктрини розвитку освіти, чинного законодавства у галузі освіти і науки та Стратегії розвитку Криворізького національного університету.
Кафедра ПЦМБ – це базовий структурний підрозділ Криворізького Національного університету, що здійснює освітню, методичну й наукову діяльність.
Місією кафедри є підготовка на засадах конкурентоспроможності, інноваційності та сталості високопрофесійних, компетентних фахівців з будівництва та цивільної інженерії відповідно до потреб будівельного сектору України.
Метою реалізації стратегічного плану розвитку кафедри на 2023-2028 роки є подальше вдосконалення системи підготовки фахівців, упровадження в освітній процес передового вітчизняного і власного досвіду, міжнародних норм і стандартів вищої освіти, інноваційних педагогічних технологій, виховання у студентської молоді світоглядної й духовної культури, національної самосвідомості, організація й проведення на рівні світових вимог, у найтіснішій взаємодії з академічними установами та зарубіжними партнерами наукових досліджень, зростання й зміцнення іміджу та авторитету кафедри й університету в цілому.
Основні завдання стратегічного розвитку кафедри є:
-
Регулярний перегляд освітньо-професійних програм, навчальних планів, робочих програм і силабусів навчальних дисциплін з урахуванням міжнародного досвіду.
-
Залучення до перегляду освітньо-професійних програм стейкхолдерів (студентів, викладачів, випускників і роботодавців).
-
Залучення до навчального процесу провідних фахівців підприємств та інших установ.
-
Налагодження співпраці кафедри з вітчизняними та іноземними виробничими, освітніми та науковими установами.
-
В основу освітніх програм покласти інноваційні авторські курси, що базуються на власних наукових дослідженнях, впроваджуючи елементи проблемно зорієнтованого навчання.
-
Впроваджувати інноваційні методики навчання (ділові ігри, круглий стіл, мозковий штурм та інші).
-
Залучати студентів до наукової роботи кафедри (участь у конференціях, публікація тез і статей в наукових виданнях, участь у профільних конкурсах наукових робіт, олімпіадах, патентна діяльність).
-
Постійна робота професорсько-викладацького складу кафедри над науково-дослідною та госпдоговірною тематикою з публікацією результатів діяльності у виданнях, що індексуються в міжнародних наукометричних базах (Scopus, Web of Science та інше).
-
Регулярне підвищення професійної кваліфікації викладачів.
-
Дотримання вимог академічної доброчесності серед студентів і професорсько-викладацького складу.
-
Викладання навчальних дисциплін іноземною мовою.
-
Модернізація і вдосконалення навчально-лабораторної бази кафедри (лабораторії, комп’ютерні класи).
-
Підвищити ефективність проходження студентами виробничих практик, посиливши співпрацю з бізнесом, державними установами та неурядовими організаціями.
-
Залучати до навчання в аспірантурі обдарованих випускників кафедри.
-
Залучати до організаційних і наукових заходів кафедри абітурієнтів (випускників шкіл, ліцеїв та коледжів).
-
Підтримувати зв’язок з випускниками кафедри, слідкуючи за їх професійним зростанням.
-
Регулярне оновлення інформації на сайті кафедри.
Реалізація зазначених завдань дозволить:
-
підвищити імідж кафедри, факультету та університету;
-
більш ефективно вирішувати проблеми сучасної освіти;
-
підвищити рівень та якість науково-дослідницької роботи викладачів та студентів;
-
зберегти, консолідувати та розвинути науково-педагогічний потенціал кафедри, здатний вирішувати проблемні освітні та практичні питання різної складності;
-
забезпечити подальший інноваційний розвиток технічної освіти через збільшення інноваційної складової у наукових дослідженнях;
-
забезпечити створення та запровадження у навчальний процес наукових проектів, матеріалів і технологій;
-
підвищити якість підготовки студентів та випуск фахівців нового типу, здатних гнучко орієнтуватися у мінливому світі та підтримувати високу компетентність і конкурентоздатність на всіх рівнях діяльності в сучасному суспільстві.